Volume ry toivottaa kaikki jäsenensä tervetulleeksi syyskokoukseen sunnuntaina 18.12 klo 17.00. Kokouspaikkana toimii vasta remontoidun RockWerstaan toinen kerros (Myllykatu 18, Vaasa).

Kokouksessa käydään läpi sääntömääräiset asiat sekä äänestetään yhdistyksen hallitus vuodelle 2012. Jos koet, että sinulla on tietotaitoa musiikin ja/tai muun kulttuurin parista ja haluat kehittää elävän musiikin tapahtumakulttuuria Vaasassa, tule toki tarjoutumaan hallituksen jäseneksi! Valinta edellyttää voimassaolevaa yhdistyksen jäsenyyttä. Muodollisen kokouksen ohessa keskustellaan vapaamuotoisesti yhdistyksen toiminnan kehittämisestä – kaikki tuoreet ideat ovat erittäin tervetulleita!

Kokouksen jälkeen esittelemme mielellämme uudistettua RockWerstasta halukkaille. Tarjolla on myös pientä purtavaa ja juotavaa. Tervetuloa!